Колода карт «Арифметика емоцій»

Психологічний інструментарій

МЕТАФОРИЧНІ АСОЦІАТИВНІ КАРТИ «ТАНЕЦЬ ЖИТТЯ»

Інструмент для дослідження життєво-важливих
тем через метафору танцю

КАРТКИ З ПСИХОЛОГІЧНИМИ ТЕХНІКАМИ «УПРАВЛЯЮ СОБОЮ»

90 психологічних технік для пізнання себе та інших

Близькі стосунки - це...

Мета: усвідомлення й аналіз сприйняття, ставлення, відчуття та внутрішніх установок стосовно інших людей; виявлення глибинного змісту, який людина вкладає в поняття «близькі взаємини», «відчужені стосунки».
Рекомендується для групової або індивідуальної роботи. Використовується на початку консультації, як розминка на початку тренінгу за цією тематикою тощо.
Інструментарій: колоди «Танець життя», «TanDoo». Використання колоди «TanDoo» підсилює цю техніку.
 

Алгоритм:
1. Відкрито (або закрито) тягніть із колод «Танець життя», «TanDoo» карти як продовження речення «Близькі взаємини – це…». Кількість витягнутих карт ― за бажанням.
2. Відкрито (або закрито) тягніть із колод «Танець життя», «TanDoo» карти як продовження речення «Відчужені стосунки – це…». Запишіть свої відповіді. 
 

Запитання для роздумів: За яких умов налагоджуються / руйнуються близькі стосунки? У чому виявляється любов? Що зменшує любов? Що підтримує, збільшує любов? 
 

Коментар. Бути щасливими, кохати і бути коханими, мати щасливу родину, захищений тил – базові потреби людини. Лише небагатьом вдається задовольнити ці потреби в житті. Можливо, тому, що більшість людей просто не знає, що таке насправді «близькі взаємини», любов і як їх виявляти. Зазвичай, перші знання ми отримуємо в батьківській сім'ї. Те, як батьки і діти живуть у злагоді, створює основу сприйняття дитиною любові. Якщо переважно на дітей кричать, їх критикують, засуджують, то вони вважають, що це є нормальною поведінкою для люблячих людей. Якщо нижній ґудзик сорочки застебнути неправильно, то і всі інші будуть застебнуті неправильно. У житті буває багато помилок, які самі по собі є не помилками, а наслідками першого ґудзика (Фабіо Воло).
Стосунки – це ті нитки зв'язку, які об'єднують людей у єдине ціле. Вони не є стабільними і змінюються у часі: можуть розвиватися, збагачуватися або погіршуватися, руйнуватися. Люди часто припускають, що якщо любиш когось, то це вже все, а життя, що попереду ― повна чаша щастя. Насправді любов не є нерухомою, вона схожа на рослину, яка розквітає або в’яне. 
Коли ми роз’єднані в стосунках, то втрачаємо силу, відвертаємося (мені ці люди не потрібні); виникають почуття розгубленості, страху, невпевненості, меншовартості та ін. 
Коли ми перебуваємо у позитивному зв’язку, то отримуємо енергію; виникають почуття гідності, впевненості, самодостатності, підвищується самоповага.