Близькі стосунки - це...
«Арифметика емоцій»

Психологічний інструментарій. Якщо людина переживає емоцію, значить вона для чогось потрібна!

 

«ТАНЕЦЬ ЖИТТЯ»

Метафоричні асоціативні карти. Психологічний інструментарій для дослідження важливих
тем через метафору танцю

«УПРАВЛЯЮ СОБОЮ»

Ламіновані картки з психологічними техніками. 
30 комунікативних + 30 управління емоціями + 30 тілесних практик!!! 

"Шепіт емоцій"

 Психологічний інструментарій.  Емоції «прагнуть» бути прожитими і відреагованими, потреби задоволеними, а внутрішні конфлікти залагодженими!

"Дари мудрості"

Психологічний інструментарій. У висловах колоди «Дари мудрості» кожен знаходить подарунок − відповідь на своє запитання!

"Магія запитань"

 

Психологічний інструментарій. 130 коучингових запитань, що мобілізують енергію та спрямовують до бажаного результату. 

Близькі стосунки - це...

Мета: усвідомлення й аналіз сприйняття, ставлення, відчуття та внутрішніх установок стосовно інших людей; виявлення глибинного змісту, який людина вкладає в поняття «близькі взаємини», «відчужені стосунки».
Рекомендується для групової або індивідуальної роботи. Використовується на початку консультації, як розминка на початку тренінгу за цією тематикою тощо.
Інструментарій: колоди «Танець життя», «TanDoo». Використання колоди «TanDoo» підсилює цю техніку.
 

Алгоритм:
1. Відкрито (або закрито) тягніть із колод «Танець життя», «TanDoo» карти як продовження речення «Близькі взаємини – це…». Кількість витягнутих карт ― за бажанням.
2. Відкрито (або закрито) тягніть із колод «Танець життя», «TanDoo» карти як продовження речення «Відчужені стосунки – це…». Запишіть свої відповіді. 
 

Запитання для роздумів: За яких умов налагоджуються / руйнуються близькі стосунки? У чому виявляється любов? Що зменшує любов? Що підтримує, збільшує любов? 
 

Коментар. Бути щасливими, кохати і бути коханими, мати щасливу родину, захищений тил – базові потреби людини. Лише небагатьом вдається задовольнити ці потреби в житті. Можливо, тому, що більшість людей просто не знає, що таке насправді «близькі взаємини», любов і як їх виявляти. Зазвичай, перші знання ми отримуємо в батьківській сім'ї. Те, як батьки і діти живуть у злагоді, створює основу сприйняття дитиною любові. Якщо переважно на дітей кричать, їх критикують, засуджують, то вони вважають, що це є нормальною поведінкою для люблячих людей. Якщо нижній ґудзик сорочки застебнути неправильно, то і всі інші будуть застебнуті неправильно. У житті буває багато помилок, які самі по собі є не помилками, а наслідками першого ґудзика (Фабіо Воло).
Стосунки – це ті нитки зв'язку, які об'єднують людей у єдине ціле. Вони не є стабільними і змінюються у часі: можуть розвиватися, збагачуватися або погіршуватися, руйнуватися. Люди часто припускають, що якщо любиш когось, то це вже все, а життя, що попереду ― повна чаша щастя. Насправді любов не є нерухомою, вона схожа на рослину, яка розквітає або в’яне. 
Коли ми роз’єднані в стосунках, то втрачаємо силу, відвертаємося (мені ці люди не потрібні); виникають почуття розгубленості, страху, невпевненості, меншовартості та ін. 
Коли ми перебуваємо у позитивному зв’язку, то отримуємо енергію; виникають почуття гідності, впевненості, самодостатності, підвищується самоповага.