Бути солодким чи гірким. Що краще?» Про психологічні кордони
«Арифметика емоцій»

Психологічний інструментарій. Якщо людина переживає емоцію, значить вона для чогось потрібна!

 

«ТАНЕЦЬ ЖИТТЯ»

Метафоричні асоціативні карти. Психологічний інструментарій для дослідження важливих
тем через метафору танцю

«УПРАВЛЯЮ СОБОЮ»

Ламіновані картки з психологічними техніками. 
30 комунікативних + 30 управління емоціями + 30 тілесних практик!!! 

"Шепіт емоцій"

 Психологічний інструментарій.  Емоції «прагнуть» бути прожитими і відреагованими, потреби задоволеними, а внутрішні конфлікти залагодженими!

"Дари мудрості"

Психологічний інструментарій. У висловах колоди «Дари мудрості» кожен знаходить подарунок − відповідь на своє запитання!

"Магія запитань"

 

Психологічний інструментарій. 130 коучингових запитань, що мобілізують енергію та спрямовують до бажаного результату. 

Бути солодким чи гірким. Що краще?» Про психологічні кордони

Вартість участі:

Мета: ознайомлення з поняттями «психологічна дистанція у спілкуванні», «психологічні кордони» та типами їх порушень; усвідомлення важливості налагодження здорових психологічних кордонів та їх і їх впливу на процес взаємодії, дослідження власних психологічних кордонів і пошук адекватних способів їх демонстрації і захисту; дослідження соціальних ролей і меж відповідальності у кожній з них. 

Хто проводить? Ірина Матійків – кандидат психологічних наук, доцент кафедри освіти дорослих НПУ імені М. П. Драгоманова, сертифікований тренер бізнес- та соціально-психологічних тренінгів, спеціаліст з метафоричних асоціативних карт (МАК), ведуча психологічних ігор, керівник тренінгового центру структурного підрозділу «Львівський навчально-науковий центр професійної освіти».

Рекомендована кількість учасників: до 16 осіб.

Рекомендована тривалість тренінгу: 8 год.

Усі навчальні курси і тренінги проводяться:

за попередньою реєстрацією на сторінці "Афіша" (дати курсу зазначені)

за попереднім записом на сайті (група відкривається по мірі набору) 

на замовлення організацій, місце проведення, формат часу узгоджуються відповідно до запитів замовника

Опис:

Не будь занадто солодким – тебе можуть з'їсти; 
не будь занадто гірким, щоб тебе не виплюнули. 
Східна мудрість

Кожна людина ніби суверенна держава має свою особисту територію, кордони, закони, особливі правила. У фізичному світі межу окреслює огорожа, паркан або інша конструкція. У психологічному просторі ці огорожі, тобто психологічні кордони, невидимі. Їх можна відчути лише, спілкуючись з іншою людиною. 
За допомогою психологічних кордонів людина дозволяє іншим наближатися до себе фізично і психологічно лише до певної відстані, оберігаючи свій внутрішній світ від небажаного вторгнення, шкідливого або надмірного впливу.  
Якщо кордони побудовані неправильно, інші намагатимуться «сісти на шию», перекладати свою відповідальність і свої проблеми, безсоромно втручатися у ваше життя. Без нормального функціонування кордонів люди відчувають труднощі в повсякденному житті, у стосунках. Більшість психологічних проблем (наприклад, емоційна залежність, агресивність у спілкуванні, хронічний стрес, втома, напружені стосунки з людьми, самотність) пов’язані з порушенням особистісних кордонів.
При встановлених здорових особистісних кордонах людина вміє налагоджувати комфортні міжособистісні стосунки, регулювати межу втручання у власний внутрішній світ, захищати себе від впливу некоректних думок і бажань, приниження, маніпулювання з боку інших людей. Здорові психологічні кордони допомагають нам розвиватися, налагоджувати партнерські стосунки, зберігати стан позитивного налаштування, внутрішнього комфорту й благополуччя. 

Цей тренінг присвячений питанням 
Як встановлювати здорові психологічні кордони, і робити це впевнено і спокійно? 
Як показати свої кордони іншим людям?
Як «не втратити себе» в близьких стосунках?
Як налагодити партнерські стосунки з близькими та колегами?
Як навчитися помічати спроби з боку інших людей порушити кордони?
Як адекватно відповідати на маніпуляцію або агресію з боку інших?
Як врівноважити інтереси партнера і свої у стосунках?
Як отримати ресурси й можливості для своїх цілей і бажань та ін.
Як повернути радість життя?

На занятті зможете
    Відчути, визначити і зрозуміти власні психологічні кордони
    Навчитися декларувати свої кордони та інтереси в особистих та соціальних взаєминах
    Набути досвіду встановлення здорових кордонів, адекватних способів захисту особистісного простору
    Відчути себе більш захищеною і наповненою енергією людиною.

Що буде на тренінгу? Орієнтовна програма. 
 «Психологічні кордони – це…». Самооцінка умінь встановлювати здорові кордони. Типи психологічних кордонів та їх порушень. Соціальні ролі та кордони. Вторинні психологічні вигоди. Діагностика стосунків зі світом. Встановлення здорових кордонів та їх захист. Асертивність поведінки.
Яким чином досягаємо результату? Методи роботи: самооцінювання, міні-лекції, практичні завдання, аналіз відео фрагментів, рольові ігри, моделювання практичних ситуацій, «живі» скульптури, тематичні руханки, відпрацювання деяких технік, робота з метафоричними картами, домашнє завдання та ін. 

Яким чином досягаємо результату? Методи роботи: самооцінювання, міні-лекції, групові дискусії, аналіз відео фрагментів, , практичні завдання, рольові ігри, «живі» скульптури, аналіз конкретних ситуацій, відпрацювання умінь та навичок у спеціальних вправах, робота з метафоричними картами, домашнє завдання та ін.