Інструкція до колоди "Дари мудрості"
Колода карт «Арифметика емоцій»

Психологічний інструментарій

МЕТАФОРИЧНІ АСОЦІАТИВНІ КАРТИ «ТАНЕЦЬ ЖИТТЯ»

Інструмент для дослідження життєво-важливих
тем через метафору танцю

КАРТКИ З ПСИХОЛОГІЧНИМИ ТЕХНІКАМИ «УПРАВЛЯЮ СОБОЮ»

90 психологічних технік для пізнання себе та інших

Інструкція до колоди "Дари мудрості"

Зміст

Опис колоди.

Можливості використання.

Притча для роздумів. Потрійне сито мови.

Приклади завдань і вправ для групової та індивідуальної роботи.

Дари мудрості 

Обмін думками.

Послання самому собі

Усе навпаки. «Як думати так, щоб почуватися нещасливими?»

Запитання − відповідь.

Ситуація – рекомендація. Звільнення від негативного осаду неприємної ситуації

«Як почати думати про себе інакше?».

«Розум – тіло – емоції». Вплив ресурсних слів на емоційний стан, здоров’я, стосунки. 

Розмаїття поглядів. 

Покажи вислів. 

Інтонація − це сила!!! 

Складання казки або колективної історії 

Проста техніка гармонізації внутрішнього стану. 

«Подарунок мудрості на сьогодні / на цей тиждень…». 

Література. 

 

ОПИС КОЛОДИ
Колода  містить: 126 карток з ресурсними висловами.
Характеристики. Розмір карток (6 х 9 см), виготовлені з якісних матеріалів, картонна коробка.

 Щоб жити, творити, любити, досягати… потрібна енергія. Є різні джерела, з яких її черпаємо. Потужним джерелом наснаги є притчі, казки, афоризми та слова, які потрапляють просто в серце і дають людині крила. 
Про силу слова відомо з давніх часів. За допомогою слів ми налагоджуємо контакти, висловлюємо свої погляди, переконання, емоції й почуття, аргументуємо думки, сперечаємося… Озвучене слово викликає емоційну реакцію співрозмовника та його відповідь. 
Слово творить дива! Слово може зцілити людину, зміцнити віру в себе, наснажити до змін, надати підтримку у складну хвилину, поліпшити настрій. Людина протягом дня вимовляє близько двадцяти тисяч слів. Слова та фрази, що повторюються багато разів ніби відкладаються в підсвідомості, стають частиною досвіду і впливають на події життя.  Серед них зустрічаються різні:
•    Деструктивні слова, які ранять, принижують, засуджують, лякають, обманюють;
•    ресурсні слова, які зцілюють. Вони правдиві, корисні, доречні, висловлені вчасно; вони наснажують, підбадьорюють, мотивують, підтримують, додають впевненості, пробуджують віру, розкривають перспективу, несуть подих життя.
Зазвичай ресурсні слова поліпшують настрій, на душі стає легко, широко й затишно. Цей ефект в психології назвали «налаштуванням свідомості». Позитивне налаштування, піднесений настрій діють ніби магніт, – притягують до господаря увагу й інтерес оточуючих, приємні події та вдачу. Ще стародавні мудреці відкрили психологічну закономірність «Подібне притягує подібне». Іншими словами, що випромінюємо – те й отримуємо. 
 Наукові дослідження також засвідчують, що деструктивні слова налаштовують свідомість на невдачу, бідність, хвороби, поразки, а ресурсні слова, навпаки, – на благополуччя й процвітання. Саме по собі слово є нейтральним, водночас, у контексті життя емоційно забарвлюється, – радістю, надією, перспективою  або ж навпаки безвихідністю й байдужістю. Насправді, важливо, якими словами й фразами наповнюємо своє життя та стосунки.
Люди різних країн звертаються до дарів мудрості у пошуках відповідей на життєві запитання. Доречний вислів спонукає до обговорення складного питання чи особливої теми, дає змогу зробити важливі акценти; підвести до певних висновків; вийти з конфліктної або неоднозначної ситуації, зняти напруженість тощо.
Іноді переживаємо такі моменти, коли опускаються руки і здається, що більше немає сил. Ніби сильний шторм в океані відніс далеко-далеко, і здається, що немає сенсу протистояти його силі. У такій ситуації потрібен міцний корабель, щоб вибратися з бурхливих хвиль і дістатися берега. Цим «кораблем» у складні моменти життя можете стати самі для себе. А вашим дороговказом і маячком − ресурсні фрази колоди «Дари мудрості», які надихнуть вас рухатися до своїх цілей і мрій. 
Вишуканість ресурсних висловів колоди «Дари мудрості» у тому, що вони пробуджують емоції, енергію, досвід; спонукають до роздумів та осмислення; делікатно натякають на те, як краще... 
У висловах кожен знаходить подарунок − відповідь на своє запитання!

МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ 
Колода карт «Дари мудрості» є інструментарієм роботи для психологів, бізнес-тренерів, тренерів соціально-психологічних тренінгів, психотерапевтів різних напрямів, соціальних працівників, педагогів, вихователів, коучів, ведучих психологічних ігор. Вона значно полегшує й урізноманітнює роботу фахівця, розширює можливості індивідуального консультування, поліпшує якість психологічної послуги. 
Ця колода містить 126 карток з ресурсними висловами, що поліпшують емоційний стан особистості (з практики автора: витягуючи «свій» вислів, людина починає усміхатися). 
Картки колоди застосовуються:
•    під час індивідуальних консультацій для пробудження віри та внутрішніх ресурсів; відновлення енергії; поліпшення настрою; 
•    у процесі групової роботи  з дітьми та дорослими. Проведення інтерактивних занять, соціально-психологічних та бізнес-тренінгів, виховних годин для учнів; 
•    при проведенні психологічних ігор та роботі з метафоричними асоціативними картами (використовуються як послання, відповідь на запитання «Що допоможе мені вирішити цю ситуацію в три рази швидше або досягнути бажаного найоптимальнішим шляхом?»). 
Вислови колоди «Дари мудрості дають можливість:
•    дати ресурс собі, групі чи окремим учасникам, наснажити їх на початку тренінгу чи консультації, що сприятиме досягненню запланованих результатів; 
•    управляти динамікою тренінгової групи в процесі проведення тренінгу;
•    створити інтригу (на початку тренінгу, на початку нової теми, вправи);
•    розрядити напружену ситуацію, якщо виникла;
•    підвести до обговорення складного питання чи особливої теми, започаткувати дискусію;
•    формувати корисні для життя переконання;
•    завершити тренінг або консультацію позитивним акцентом, нотками віри в себе, інших, майбутнє.
•    отримати задоволення від роботи над собою та ін.

Колода передбачає різні варіанти роботи з нею: з цілим комплектом карток (під час проведення психологічних ігор, консультування з використанням метафоричних асоціативних карт тощо), а також з відібраними заздалегідь  картками (при виконанні окремих вправ, коли потрібна конкретна категорія висловів або менша їх кількість). Картки з висловами можна вибирати відкрито або наосліп залежно від мети вправи. 
І хоча для прикладу в інструкції описано «14+» вправ, насправді можна конструювати інші варіанти використання карток, розробляти нові техніки або адаптувати існуючі. Простір для дослідження і творчості невичерпний!