Коучинговий інструментарій: метафоричні карти "Сила перешкод" + колода дієслів "Простір дій"
Коучинговий інструментарій: метафоричні асоціативні карти «Сила перешкод» + колода дієслів «Простір дій» + посібник з вправами
Подолай свою перешкоду,
тоді отримаєш її силу!
Комплектація
1 | Коучингова колода метафоричних асоціативних карт «Сила перешкод» | 125 шт. | 630 грн. |
2 | Колод з парами дієслів «Простір дій» | 80 шт. | 270 грн. |
3 | Посібник з прикладами понад 20 вправ (32 с.). | 1 | 50 грн. |
950 грн. |
Колода «Сила перешкод» – це метафоричні асоціативні карти (МАК) із мальованими рисунками, які дають змогу виявити перешкоди на шляху до бажаного, знайти альтернативні шляхи владнання ситуації та обрати кращий, спланувати дії й наповнитися внутрішньою силою для досягнення цілей.
«Сила перешкод» у комплекті з дієсловами «Простір дій» є дієвим інструментарієм роботи для психологів, бізнес-тренерів, менеджерів з персоналу, коучів, тренерів з особистісного зростання, психотерапевтів різних напрямів, соціальних працівників, педагогів, ведучих психологічних ігор.
Буде корисним для проведення коучингових сесій, командного коучингу, самокоучингу, а також під час індивідуальних консультацій, групових занять, тренінгів, психологічних ігор тощо.
Дає змогу:
- засвоїти алгоритм досягнення бажаного в різних сферах життя, виробити коучингові стратегії мислення та поведінки;
- задіяти праву півкулю мозку в процесі консультування, що збільшує потенціал клієнта;
- зміцнити віру у себе, пробудити внутрішні ресурси клієнта та спрямувати їх на досягнення результату;
- виявити внутрішні й зовнішні перешкоди на шляху до бажаного й можливості створення бажаного результату;
- скласти план конкретних дій.
У посібнику описано понад 20 вправ, є можливість конструювати інші варіанти використання карток, розробляти нові техніки або адаптувати наявні/
Спробуй попрацювати з колодою тут: https://view.genial.ly/6330574b6c68200018a00db9/presentation-psihologichnij-instrumentarij-vid-irini-matijkiv
Зміст посібника
Приклади застосування
Для себе
- Щодня витягуйте з колоди «Сила перешкод» наосліп випадкову карту як відповідь на запитання: «Які можливості надає мені сьогоднішній день?», «Чого я можу навчитися?», «З чим поекспериментую?» «Що я можу нове впровадити в життя або змінити?». Упродовж дня осмислюйте карту.
- Аналогічну вправу можна робити, використовуючи дієслова з колоди «Простір дій», відповідаючи на прості запитання: «Як витягнута наосліп картка стосується мого життя?», «В якій мірі дії, зазначені на картці, мені притаманні?», «В яких ситуаціях я так поводжуся?», «Що мені слід зробити, щоб простіше наблизитися до бажаного результату?
- Цікавим є варіант, коли наосліп витягувати метафоричну карту і дієслово як відповідь на запитання, наприклад, таке: «Що б це могло для мене означати?», «На що сьогодні мені варто звернути увагу?»
Під час тренінгу
- Учасники працюють парами. Один витягує карту і дієслово наосліп як відповідь на запитання «Що перешкоджає мені досягти бажаного?». Другий учасник пари, витягуючи наосліп карту і дієслово відповідає на запитання «Що допоможе мені досягти бажаного?». Цікаві співпадіння можна презентувати решта учасникам тренінгу.
- Об’єднати учасників у малі групи (МГ). Запропонувати кожній МГ витягнути наосліп 7-8 карт з колоди та кілька дієслів. Скласти з них історію або казку, придумати назву і розповісти її усім. Гумор заохочується.
Під час індивідуального консультування
- Запропонувати клієнту відкрито вибрати «Карту ситуації» з колоди МАК «Сила перешкод», яка асоціюється з запитом. Опишіть коротко ситуацію, яку хочете владнати або образ себе, який прагнете вдосконалити.
- Запропонувати клієнту відкрито вибрати карту з колоди МАК «Сила перешкод», яка буде підтримувати його під час консультації і покласти її у полі зору.
- Запропонувати клієнту у закриту (УЗ) вибрати три карти перешкод і три карти можливостей з колоди МАК «Сила перешкод». Відкривати і трактувати карти почергово. За бажанням можна витягувати дієслова – підказки.
- Запропонувати клієнту витягти картку з колоди «Простір дій» як відповідь на запитання: «Чого мені навчитися, на що звернути увагу, щоб вирішити це завдання чи досягти бажаного?».
- Завершити консультування на позитиві, запропонувавши клієнту витягти кілька карт, що будуть його наснажувати.
Під час проведення психологічних ігор МАК і дієслова використовують як додатковий інструментарій для виявлення перешкод і можливостей досягнення бажаного.
Вправа "Перешкода - перший крок"
Правило 72 годин: коли ви вирішили щось зробити і
не почали протягом 72 годин − у 85% випадків
Ви не зробите цього ніколи.
Бодо Шефер
Опис. Виберіть 3 – 6 метафоричних карт (УЗ) з колоди «Сила перешкод» як відповідь на запитання «Хто, або що заважає мені владнати ситуацію / досягти бажаного?». До кожної перешкоди ще витягніть наосліп дієслово в якості підказки. Всі картки покладіть сорочкою догори. Опишіть кожну перешкоду почергово, відкриваючи спочатку метафоричну карту, потім дієслово.
Всі перешкоди фіксуйте в першій колонці таблиці «Перешкода – дія», розподіляючи їх на внутрішні й зовнішні. Короткі відповіді на запитання «Що я зроблю, щоб створити бажаний результат?» напишіть у другу колонку таблиці під назвою «Дія». Для подолання кожної перешкоди придумайте мотивуючий вислів, що буде наснажувати до створення бажаного результату та запишіть його. Найцінніше впроваджуйте в життя.