Психологічна вправа "А який твій Танець Життя зараз?"
«Арифметика емоцій»

Психологічний інструментарій. Якщо людина переживає емоцію, значить вона для чогось потрібна!

 

«ТАНЕЦЬ ЖИТТЯ»

Метафоричні асоціативні карти. Психологічний інструментарій для дослідження важливих
тем через метафору танцю

«УПРАВЛЯЮ СОБОЮ»

Ламіновані картки з психологічними техніками. 
30 комунікативних + 30 управління емоціями + 30 тілесних практик!!! 

"Шепіт емоцій"

 Психологічний інструментарій.  Емоції «прагнуть» бути прожитими і відреагованими, потреби задоволеними, а внутрішні конфлікти залагодженими!

"Дари мудрості"

Психологічний інструментарій. У висловах колоди «Дари мудрості» кожен знаходить подарунок − відповідь на своє запитання!

"Магія запитань"

 

Психологічний інструментарій. 130 коучингових запитань, що мобілізують енергію та спрямовують до бажаного результату. 

Психологічна вправа "А який твій Танець Життя зараз?"

Ціна:

Автор гри:  Ірина Матійків

Посилання на онлайн вправу "А який твій танець життя зараз"

Людина звернулася до мудреця з проханням:
«Мудрець, навчи мене відрізняти істину від брехні, красу від неподобства.
Навчи мене радості життя».
Подумав Мудрець і навчив Людину танцювати.

Уявіть собі, що життя – це танець. Щодня ми в русі: жестикулюємо, бігаємо, стрибаємо, сідаємо, падаємо, встаємо і рухаємося далі, наближаємося–дистанціюємо, беремо–віддаємо тощо. Іншими словами ...танцюємо. Танець Розуміння, Танець Впевненості, Танець Сили, Танець Свободи, Танець Мудрості, Танець Любові… Цей перелік можна продовжувати.

«Все – в танці, а танець – у всьому!». Танець – це життя в русі, це «проживання» кожної миті руху. Можна протанцьовувати будь-який стан душі. Якщо боляче – можна протанцьовувати біль, а якщо закохані –любов. Через рух можна вивільнювати глибокі почуття. Танець допомагає розкрити внутрішні переживання, втілити їх у русі. Він є вираженням найглибших емоцій у рухових образах, розповіддю про події минулого і майбутнього за допомогою музики, пластики, жестів. Танець як катарсис – спосіб зняття емоційної та фізичної напруги, вивільнення негативних емоцій. Водночас танець є живою мовою тіла, засобом комунікації.

Життя – ніби танець, прийшов, виконав і пішов…

Якщо ви не танцюватимете власний танець, тоді хто його станцює?

 

 

 

Опис:

Хід вправи

1. Вибери карту (від одного до 28) з танцювальним сюжетом на онлайн ресурсі 

2. Прочитай  психологічну характеристику танцю (див. нижче).

3. Дай відповіді на запитання:

Про що ця інформація для тебе?

Що ти хочеш і у тебе це є? Що робитимеш, щоб зберегти та зміцнити те, що маєш?

Що ти хочеш, а поки що не маєш? Що зробиш для задоволення свого бажання?

Що не хочеш, а маєш? Що зробиш, щоб позбутися непотрібного?

Про що ще подумаєш?

 

Психологічна характеристика танців

Квікстеп  називають «танцем радості», тому що його основні фігури прості, а темп музики і характер танцю ніби запрошують до безтурботної інтерпретації його яскравого ритму. Символізує молодих людей, які тішаться кожною спільно прожитою хвилиною. Вони перебувають весь час в активному русі, що вимагає зіграної співпраці в парі та вміння швидко реагувати на імпульс кожного з них. Чоловік – веселий, знає, як забавити жінку, пропонує їй нові розваги, а жінка з радістю відповідає на жарти, своїми рухами і виглядом збагачує танець. Квікстеп ще називають «бігом на сто метрів», оскільки його виконання вимагає за короткий час (1,5 хв.) вкласти всю можливу енергію і заразити всіх навколо радістю. Жвавий ритм танцю вимагає від виконавця легкості, рухливості, рівноваги.

Віденський вальс  величний, хвилюючий, стрімкий, наповнений відчуттям свята, радості, сонця, добробуту. Характер ліричний, романтичний, символізує розкіш. Віденський вальс дарує відчуття легкості, ширяння над землею. Чоловік – уважний, надзвичайно галантний; жінка – граціозна, витончена, щаслива в танці. Цей танець передає плинний, нескінченний, безупинний рух, подібний до швидкої течії ріки.

 Ча-ча-ча. Це грайливий, виразний, повний пристрасті й вогню танець, де особлива роль відведена жінці. Не даремно його жартівливо називають «танцем кокеток». Характер танцю невимушений, веселий, безтурботний (не думати про завтра, жити сьогодні). Темп помірковано швидкий, у музиці виразно зазначені удари, тому танцюється легко. Чоловік схиляє жінку до повторення його кроків, пропонує цікаву забаву, розмаїті рухи, його роль – розвеселити і зацікавити її. Жінка погоджується на спільну гру, збагачує танець своєю принадністю, кокетливими, виразними рухами стегон, легким фліртом.  Це танець справжніх кокеток!

Повільний вальс передає глибокі почуття і символізує пару закоханих, котрі з довірою один до одного мріють про спільне майбутнє. Партнер під час танцю створює жінці комфортний і приємний простір, а вона своєю елегантністю, жіночністю і грацією доповнює і розвиває рух, започаткований ним. Танець вимагає взаєморозуміння, співпраці та рівноправного партнерства в дуеті. Характеризується великою амплітудою підйомів і опускань, що нагадує рух маятника, гойдання на хвилях чи великій гойдалці, яку партнери почергово розгойдують.

Румба характеризується найглибшим емоційним змістом, містить у собі елементи спокушання, ніжності та пристрасті. Танець демонструє, що відбувається між партнерами, як вони намагаються зрозуміти один одного; як виражають пристрасть; як переживають «нерозділене кохання»... Використовуючи свої принади, жінка спокушає чоловіка: то дивиться йому в очі, то знову вдає байдужість, то шукає поглядом іншого партнера, щоб розбудити ревнощі, отримати владу над ним. Чоловік не залишається байдужим, він відповідає на залицяння своєї обранки. Румба дозволяє висловити свої почуття й емоції за допомогою гри поглядом, спілкування жестами та мімікою. Всі жести і рухи румби наповнені любов'ю, пристрастю і драматизмом від «нерозділеного кохання».

Повільний фокстрот. Плавність і маневреність, безшумні ковзаючі кроки, довгі лінії, легкість і елегантність, м'якість і свобода рухів справляють враження ширяння над паркетом, надають танцю ледачого і неквапливого характеру. Фокстрот називають «найважчою прогулянкою у світі», бо досягнення спокійного, розтягненого, впевненого, безперервного вільного руху, наближеного до ходи, вимагає неабиякої фізичної підготовки і сильних стоп, постійного контролю, координації та хорошої рівноваги.

Фокстрот символізує подружню пару, котра щасливо прожила багато років спільного життя, де жінка почувається коханою, вродливою, відчуває опіку свого обранця, а чоловік – досвідчений, впевнений, відчуває довіру з боку жінки та її підтримку. Партнери гармонійно рухаються і повністю зливаються в танці, ніби єдине ціле, відчуваючи одне одного. Цей танець сприяє набуттю рівноваги й самовладання.

Джайв  можна порівняти зі справжнім яскравим феєрверком. Запальний ритм, граціозні рухи і жести надають йому характеру завзятості, безтурботності, веселості та легкості. Навіть споглядання джайву швидко тонізує і поліпшує настрій. Танець символізує радість життя і свободу в усьому. Демонструє взаємини двох людей, які весело проводять час разом, легко сприймають життя, можуть вийти за межі загальноприйнятих правил. Чоловік задає ритм та імпульс руху партнерці, яка дуже чутлива, жвава, активна і реагує миттєво.

Фламенко . У фламенко є своя мова, зіткана зі слів, музики і танцювальних рухів. Це мова душі, подібна до моря, в якому немає окремих хвиль, вітру і бризків, все злито воєдино. Горда постава, ритмічний стукіт підборів, пронизливий погляд, пристрасть і вогонь... Кожним рухом фламенко ніби хоче дістати щось із глибин душі або, навпаки, надійно приховати. У цьому його магія, сила, чарівність, непередбачуваність і неповторність. Фламенко звернений усередину себе, його суть – виразити через музику, спів і рухи глибинні переживання, протиборство і бурю почуттів. Це танець-полум'я, танець-пристрасть, танець-життя. Тут немає жорстких правил, лише імпровізація. 

Самба несе в собі дух феєрії, карнавалу, свята.  Характер танцю – запальний, жартівливий, веселий, енергійний з елементами загравання, легкого флірту і безмежної чуттєвості. Чоловік і жінка фліртують між собою, отримують радість від спільного танцю, який абсолютно ні до чого не зобов'язує, так само, як швидкоплинне знайомство на карнавалі. Цей поривчастий танець передає характер експресивного південного народу – то м'якого і мрійливого, то зухвалого й темпераментного.

Східний танецьСимволізує дар життя, родючість, сексуальність, чуттєвість. Його також називають жіночим танцем щастя, бо під час танцю виникають позитивні емоції та цілющі відчуття, такі як безтурботність, радість, віра у власні здібності.

Ритм музики передається різними рухами, граціозними вигинами, тремтінням, хвилями стегнами і руками. Особлива увага приділяється рухам рук і положенню голови. Адже лише руками можна розповісти цілу історію життя.

Аргентинське танго - це «історія кохання в одному танці», яка сповнена пристрастю, ніжністю, злістю, любов'ю…Справжній дух танго – пристрасть і жага, смуток і прагнення кращого життя, зустрічі та розставання, кохання і зрада. У ньому уживаються витриманість і неприкрита пристрасть, строгість і фривольність, чуттєвість і вибуховість, ніжність і агресія водночас  Важливою рисою танго є імпровізація і постійний розвиток руху. Чоловік як головний у парі задає темп, ритм, вирішує, якою буде наступна фігура, а жінка розвиває його рух, його думку, ідею. Чоловік – із сильним владним характером, жінка – горда і волелюбна. Обоє прагнуть любові, але ніхто з них не хоче поступитися своїми поглядами і свободою, часто сперечаються, бо обоє мають рацію. Для цього танцю потрібні довіра і відчуття в парі.

Класичний танець можна назвати фундаментом всіх сценічних видів танцю і передбачає чітко визначену систему рухів, у якій немає нічого випадкового чи зайвого.

Неодмінні атрибути класичного танцю: великий танцювальний крок, гнучкість, стійкість, обертання, легкий високий стрибок, вільне і пластичне володіння руками, чітка координація рухів, витривалість і сила. Все це потребує гнучкості та пружності м’язів людського тіла, м’якості в рухах і відчуття рівноваги.

Класичний танець відкриває інший погляд на світ. Людина стає врівноваженою, упорядковує думки, зміцнюється нервова система.

Степ. Особливістю степу є вистукування ритму ногами за допомогою черевиків, підкованих металевими бляшками. Існують різні легенди про виникнення цього танцю. Ще давньоєгипетські жреці, вимовляючи заклинання і спілкуючись із богом Ра, ставали на великі барабани і відбивали ритм ногами, вводячи тим самим і себе, і народ в екстаз. Язичницькі шамани також супроводжували свої заклинання ритмічними стрибками й ударами в бубон.

У парному танці чоловік і жінка є рівноправними партнерами, у їхньому танці присутні дух змагання, надзвичайна синхронність, віртуозність рухів і відчуття партнера.

Сальса (іспан. salsa – соус). Сальса – запальний ритмічний танець, який містить безліч комбінацій, розкуті та пристрасні рухи, веселощі та флірт, загравання один з одним. Це танець-флірт. Вабить гарячим ритмом, повний енергії, гумору, динаміки, дозволяє зупинитися в «тут і тепер», відчути самого себе, «включити» своє серце, вивільнити емоції та просто жити!

Сальса дозволяє імпровізувати, повністю виразити себе, виплеснути почуття, скинути вантаж проблем. Недаремно цей танець називають «найкращим антидепресантом». Чоловікам сальса допомагає бути мужніми, сильними і впевненими, а жінкам, навпаки – м'якими і податливими. Все це є потужною психологічною складовою в будь-яких взаєминах.

Пасодобль  – це іспанський танець, у ньому втілені пристрасність, сміливість, мужність і гордість, характерні для іспанського народу.

Життя – це боротьба. Танець пасодобль саме про це. Дух танцю – войовничий, сміливий, рішучий, вольовий і драматичний, передає сильні почуття, бурхливі стосунки. Можливо, це боротьба за перевагу, хто кого підкорить у любовній пристрасті. Агресія в цій боротьбі полягає в тому, що кожен із партнерів хоче стати господарем іншого, зробити його покірним слугою. Ризик – у тому, що можна перегнути палицю і втратити партнера. Небезпекою є те, що така сутичка може стати смертельною для одного з них, а може, і для двох.

Саме в пасодоблі можна відреагувати на сильні, іноді агресивні емоції, а також показати сміливість, силу характеру.

 

Хай твій танець життя буде дуже щасливим!

 

!!! Психологічна онлайн вправа “А який твій Танець Життя зараз”

створена на основі авторської колоди:

 "Танець життя"