Колода карт "Арифметика емоцій"
«Арифметика емоцій»

Психологічний інструментарій. Якщо людина переживає емоцію, значить вона для чогось потрібна!

 

«ТАНЕЦЬ ЖИТТЯ»

Метафоричні асоціативні карти. Психологічний інструментарій для дослідження важливих
тем через метафору танцю

«УПРАВЛЯЮ СОБОЮ»

Ламіновані картки з психологічними техніками. 
30 комунікативних + 30 управління емоціями + 30 тілесних практик!!! 

"Шепіт емоцій"

 Психологічний інструментарій.  Емоції «прагнуть» бути прожитими і відреагованими, потреби задоволеними, а внутрішні конфлікти залагодженими!

"Дари мудрості"

Психологічний інструментарій. У висловах колоди «Дари мудрості» кожен знаходить подарунок − відповідь на своє запитання!

"Магія запитань"

 

Психологічний інструментарій. 130 коучингових запитань, що мобілізують енергію та спрямовують до бажаного результату. 

Колода карт "Арифметика емоцій"

Ціна: 580 грн.

Автор колоди: Ірина Матійків 
Дизайнер: Надія Лисканич
 
Колода  містить: 130 карток з назвами емоцій, почуттів, станів; інструкцію з прикладами 26 вправ (24 стор.).
 

Характеристики. Розмір карток (6,5 х 9 см), виготовлені з якісних матеріалів,  картонна коробка.

Про колоду:   https://youtu.be/x9NRX-_c1-w

9 цікавих технік роботи з колодою: https://youtu.be/AXbrunJmoW4

Опис:

 

МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ 

Колода карт «Арифметика емоцій» є психологічним інструментарієм роботи для психологів, бізнес-тренерів, тренерів соціально-психологічних тренінгів, психотерапевтів різних напрямів, соціальних працівників, педагогів, вихователів, коучів, ведучих психологічних ігор. Вона значно полегшує й урізноманітнює роботу фахівця, розширює можливості індивідуального консультування, поліпшує якість психологічної послуги.

Застосовується для розвитку емоційного інтелекту, ─ умінь усвідомлено управляти собою, розуміти емоції інших людей, позитивно впливати на емоційну атмосферу контакту, а також емпатії, емоційної гнучкості, креативності тощо. Ця колода містить картки з назвами різних емоцій, почуттів і станів: від смутку, страху,  гніву, недовіри і втоми до неприхованого щастя, надії, і спонтанної радості. Допомагає краще зрозуміти свій емоційний світ та інших, взнати щось нове, цікаве й корисне. Умовно, для спрощення подання матеріалу, під емоціями розуміємо всі емоційні переживання (емоції, почуття, емоційні стани). 

Колода передбачає різні варіанти роботи з нею: з цілим комплектом карток (під час проведення психологічних ігор, консультування з використанням метафоричних карт (МАК) тощо), а також з відібраними заздалегідь  картками (при виконанні окремих вправ, коли потрібна конкретна категорія емоцій або менша їх кількість). Картки з назвами емоційних переживань можна вибирати відкрито або наосліп залежно від мети вправи.

Картки колоди дозволяють зануритися в емоційний світ особистості та будуть у нагоді:

  • під час індивідуальних консультацій (добре зарекомендувала себе при роботі зі запитами щодо управління емоціями, словесного їх вираження, налагодження стосунків, відновлення емоційних станів, пробудження внутрішніх ресурсів тощо); 
  • у процесі групової роботи  з дітьми та дорослими. Проведення інтерактивних занять, соціально-психологічних та бізнес-тренінгів (комунікативні, емоційного інтелекту, формування команди, самопізнання та ін.); 
  • при проведенні психологічних ігор та роботі з метафоричними асоціативними картами (використовуються як слова до картинок МАК). 

За допомогою карток цієї колоди можна виконувати різні завдання, що дозволяють:
створити емоційний портрет людини, опрацювати емоційні стани;
систематизувати знання про емоції, почуття, емоційні стани;
дослідити емоційні аспекти життя і психіки людини, які не зовсім усвідомлюються;
трансформувати негативні емоції у позитивні; 
вирішувати життєві завдання і конфліктні ситуації на рівні емоцій;
знаходити шляхи подоланні стресів і пост стресових станів;
наснажувати себе, посилювати власні внутрішні ресурси; 
розвивати здібності до спілкування на рівні емоцій  і емоційного самовираження;
стимулювати й розвивати творчість і уяву;
отримати задоволення від роботи над собою та ін.

І хоча для прикладу в інструкції описано 26 вправ, насправді можна конструювати інші варіанти використання карток, розробляти нові техніки або адаптувати існуючі. Простір для дослідження і творчості невичерпний! 

 

ЗМІСТ ІНСТРУКЦІЇ ДО КОЛОДИ "АРИФМЕТИКА ЕМОЦІЙ"
Можливості використання   
Приклади завдань і вправ для роботи з групою   
Складання емоційних рівнянь   
Заглиблюємося в море емоцій   
«Зараз я себе почуваю так…»    
Розмаїття емоцій   
Експресія емоцій    
Емоція – ситуація    
Емоція – поведінка    
Енергія емоцій    
Емоції і здоров’я    
Репертуар емоцій і почуттів    
Вторинні психологічні вигоди від переживання емоцій    
Емоційна основа стосунків    
Висловлення емоцій і почуттів    
«Я почуваюся так ніби...»    
Емоції і характер    
«Розум – тіло – емоції»    
Що робити з неприємними емоціями?    
Потреби та емоції    
Жива скульптура. Робота з полярностями    
Портрет щасливої людини   
Приклади завдань і вправ для індивідуальної роботи    
Емоційний портрет   
Емоційний стан: від реального до бажаного    
Дві емоції    
Ситуація – емоції – дії – думки    
Вивільнення емоцій    
Щоденник    
Література    

ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ І ВПРАВ ДЛЯ РОБОТИ З ГРУПОЮ

Колода «Арифметика емоцій» застосовується під час проведення інтерактивних занять, соціально-психологічних та бізнес-тренінгів. Слухачі можуть виконувати різні завдання з картками. Приклади:
•    Учасники працюють в двійках. Завдання для пар: витягнути наосліп по одній картці з емоцією; обговорити та презентувати решта учасникам тренінгу (ведучий заздалегідь формує колоду з технік, які доречні на тренінгу). Орієнтовні запитання для обговорення: Що це за емоція? У яких ситуаціях вона виникає? Які тілесні відчуття можуть виникати при переживанні цієї емоції? Як вона виявляється в міміці, рухах, поведінці, діях? Які думки виникають, коли людина переживає цю емоцію? 
•    Кожний учасник тренінгу витягує картку з позитивною емоцією наосліп (ведучий заздалегідь вибирає з колоди позитивні емоції). Його завдання – розповісти якомога більшій кількості інших учасників про цю емоцію та показати її невербально (мімікою, жестами). Можна рухатися приміщенням.
•    Прочитати дитячий віршик з інтонацією емоції, витягнутої з колоди наосліп (байдужість, надія, радість, сум, розгубленість, невпевненість тощо).
•    Об’єднати учасників в малі групи (МГ). Запропонувати кожній МГ витягнути наосліп 7-8 карток з емоціями. Скласти історію. Гумор заохочується.
•    Картки з емоціями можна використовувати при проведенні рольових ігор, інсценізаціях, коли учасники поводяться відповідно до витягнутих наосліп емоцій. 
 

Вправа "Складання емоційних рівнянь"

Актуалізація емоційного досвіду, збагачення інформацією про почуття та емоції. Перед виконанням завдання ведучий розповідає про базові (за К. Ізардом) і складні емоції. 
 

Завдання. Користуючись колодою «Арифметика емоцій», учасникам потрібно визначити, з чого складаються образа, провина, сором, ревнощі, заздрість, співчуття та інші складні емоції. Можна запропонувати описати емоції математичними формулами, користуючись джерелом [ Чип Конли. Эмоциональные уравнения. Простые формулы счастья и успеха. − Изд-во АСТ, 2014 г.− 320 с.]. 
 Емоції та почуття можна порівняти з палітрою художника, на якій є сотні різних кольорів і відтінків, з тією різницею, що все це різнобарв'я кольорів передає внутрішній стан людини. У мові є достатньо слів, за допомогою яких можна висловити емоції і почуття. Наприклад, санскрит відомий тим, що містить понад дев’ятсот слів, які дозволяють описати емоційний стан не лише у тих ситуаціях, коли погано, а й тоді, коли добре. Багатьом людям важко підібрати «правильні слова», щоб повідомити іншим про свої переживання.