Непросте завдання
Про віру у власні сили
Одного разу цар вирішив випробувати своїх підданих, щоб дізнатися, хто з них здатний посісти в його царстві важливу державну посаду. Сильні й мудрі мужі зібралися навколо нього. «У мене є для вас непросте завдання, – звернувся до них цар. – я хотів би знати, хто зможе виконати його». Він підвів присутніх до величезного замка в дверях, якого ще ніхто ніколи не бачив. «Це найбільший і найважчий замок у моєму царстві. Хто з вас зможе відкрити його?» – запитав цар.
Деякі придворні лише похитали головами, визнаючи своє безсилля. Інші, що їх вважали мудрецями, роздивлялися замок, проте незабаром зізналися, що не зможуть відкрити його. Решта вирішили: якщо вже мудреці зазнали невдачі, то нам і поготів це завдання не під силу. Лише один візир підійшов до замка, уважно його оглянув, потримав у руках, а потім спробував різними способами зсунути з місця і нарешті різко смикнув. Сталося диво – замок відкрився! Він просто не був повністю закритий. Тоді цар оголосив: «Ти отримаєш місце при дворі, тому що покладаєшся не лише на те, що бачиш і чуєш, а й на власні сили і не боїшся спробувати».
Є особливі люди, які не змінюються під тиском обставин – вони змінюють самі обставини і перетворюють їх у щось нове і дивовижне, отримуючи користь і знання з ситуації... Варто навчитися сприймати життєві труднощі, як завдання та розв’язувати їх.
Коли щось не виходить – спробуй ще раз! (Пауло Коельо)