Зернятко
Колода карт «Арифметика емоцій»

Психологічний інструментарій

МЕТАФОРИЧНІ АСОЦІАТИВНІ КАРТИ «ТАНЕЦЬ ЖИТТЯ»

Інструмент для дослідження життєво-важливих
тем через метафору танцю

КАРТКИ З ПСИХОЛОГІЧНИМИ ТЕХНІКАМИ «УПРАВЛЯЮ СОБОЮ»

90 психологічних технік для пізнання себе та інших

Зернятко

Мета: з’ясувати очікування учасників щодо тренінгу; визначити питання, на які доцільно звернути увагу в процесі роботи з групою.
 

Метод: обговорення в групі / фасилітація.                       Тривалість: 20 хв.
 

Ресурси: великий аркуш паперу, на якому намальовані земля, сонечко та кілька хмаринок; зернятка, вирізані з кольорового паперу (кілька на кожного учасника), ручки, клей і маркери.
 

Опис. Причепіть на фліпчарт папір з намальованими на ньому землею, сонечком і хмаринками. Роздайте кожному учаснику по «зернятку». Так само, як селянин садить у землю насіння, щоб отримати врожай, кожен із присутніх зараз «посадить» у «землю» свої сподівання з тим, щоб наприкінці тренінгу подивитися, що ж виросло із «зернятка». Кожен зачитує свої очікування та наклеює їх –садить «зернятка» в «землю».
Насіння під час проростання та дозрівання зазнаватиме впливу як позитивних, так і негативних чинників, що може суттєво вплинути на результат. Для справжнього насіння це будуть сонце або негода, внесення у ґрунт добрива чи занедбаність земельної ділянки. Важливим є й те, як господар буде дбати, доглядати та плекати свої рослини. А що може вплинути на наш «врожай»? Запропонуйте учасникам обміркувати це, об’єднавшись у дві великі групи. Перша має написати на «сонці», що допоможе їм досягти мети тренінгу, а друга на «хмаринках» – що може завадити. Після виконання завдання представники груп демонструють результати спільної роботи. Інші учасники можуть доповнювати. Наприкінці тренінгу поверніться до аркушу із «зернятками». Роздайте учасникам «квітки» з кольорового паперу. Нехай вони запишуть на них здобутки під час тренінгу і наклеять їх над своїми «зернятками», домалювавши стовбур і корінчики.
 

Обговорення
Наскільки справдились ваші очікування? 
Що було легким, а що виявилось складним? 
Що корисного для себе взнали сьогодні? Поділіться враженнями.